Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/beadio/domains/vmgmaster.lt/public_html/demo/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2758

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/beadio/domains/vmgmaster.lt/public_html/demo/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/beadio/domains/vmgmaster.lt/public_html/demo/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3706
Viešajam maitinimui skirtų patalpų nekilnojamojo turto nuomos kainos pasiekė 2008 metų lygį – VMG Master
Top

Viešajam maitinimui skirtų patalpų nekilnojamojo turto nuomos kainos pasiekė 2008 metų lygį

Tekstas: vmgmaster.lt, konsultuoja NT brokeriai Aiša Nargėlaitė ir Rytis Vaitiekūnas, nuotrauka: asm.archyvas

Pastaraisiais metais nekilnojamojo turto nuomos kaina Vilniaus mieste pasiekė 2008 metų lygį. Pasak „Luminor Būstas“ NT konsultantų ir brokerių Aišos Nargėlaitės bei Ryčio Vaitiekūno, šiuo metu kainos yra prieš dešimtmetį buvusiame pike.

„Didžiausias kainų augimas buvo pastebėtas 2016 m. – net 7–8 %. Tuo tarpu 2017 m. augimas sulėtėjo iki 2–3 %. Tuo tarpu 2018 m. kainos išliko stabilios“, – komentavo NT ekspertė A. Nargėlaitė.

Didžiausią žmonių srautą turinčiose Vilniaus gatvėse šiuo metu patalpų nuomos kaina svyruoja nuo 15 iki 55 Eur už kvadratinį metrą. Kaip komentavo ekspertai, tokį platų kainų intervalą lemia patalpų lokacija, įėjimas į patalpas, patalpų matomumas, šviesumas, faktorius, ar yra vietos lauko terasai. Be abejo, kalbant apie patalpas, skirtas viešajam maitinimui.

Visgi patalpų lokacija yra vienas svarbiausių faktorių, nebent jūsų koncepcija yra išskirtinė

„Patalpų kvadrato nuomos kainai įtaką daro patalpų plotas – kuo patalpos mažesnės, tuo patalpų kvadratinio metro kaina didesnė, o kuo patalpos didesnės, tuo patalpų kvadratinio metro kaina yra mažesnė. Renkantis patalpas viešajam maitinimui, labai svarbu atsižvelgti į patalpų vietą mieste. Reikėtų įvertinti, ar jose prieš tai jau buvo įsikūrusi viešojo maitinimo įstaiga, išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių užsidarė, kas yra iš reikalingos įrangos paliekama“, – patarimais dalijasi ekspertai.

„Kai su klientais ieškome patalpų nuomai, darome mini apžvalgą. Keliaujame prie jų ir darome eksperimentą – stebime srautą skirtingomis dienomis. Pavyzdžiui, analizuojame, kiek žmonių praeina pirmadienį, ketvirtadienį, penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį skirtingu paros metu.

Dažniausiai tik pradedantys viešojo maitinimo verslą žmonės ir tame patirties neturintys klientai yra itin optimistiški ir, nors žino daug nenusisekusių pavyzdžių, galvoja, kad jiems pasieks. Visgi, reikėtų įvertinti visas sudedamąsias dalis, tarp jų – ir patalpų lokaciją, ir kainą, vietą terasai. Visi faktoriai prisideda prie verslo sėkmės“, – pasakojo „Luminor Būstas“ NT brokerė A. Nargėlaitė.

Kainų skirtumai kituose miestuose

„Nuomos kainos kituose didžiuosiuose miestuose yra šiek tiek mažesnės. Pagrindinėse ir populiariausiose Kauno gatvėse kvadratinio metro nuomos kaina svyruoja nuo 11 iki 20 Eur už kvadratinį metrą, Klaipėdoje kainos svyruoja nuo 10 iki 15 Eur už kvadratinį metrą. Visuose miestuose pastebima ta pati tendencija – aukščiausios kainos yra didesniu žmonių srautu pasižyminčiose vietose“, – kainų skirtumais dalijosi NT brokeris R. Vaitiekūnas.