Top

Lankytinų parodų sąrašas vienoje vietoje (I dalis. Baltijos šalys)

Tekstas: Gondinga Kmieliauskaitė, nuotrauka: Urtė Mikelevičiūtė
*straipsnio turinys skirtas tik alkoholio verslo specialistams

Būti žingsniu priekyje labai svarbu daugeliui. O gal net ir ne vienu. Norint būti pačiam geriausiam, yra ne taip lengva, o kad juo taptum, turi būti ekspertas savo srityje. Parodos atveria kelią į galimybes, nes smalsiausiam svarbiausia – ieškojimo kelias. Todėl renginiai, kur vienoje vietoje galima rasti kartais net nesuskaičiuojamą skaičių produktų, gamintojų, ūkininkų, profesionalų, ekspertų, specialistų, yra tiesiausias kelias į sėkmę. Unikalūs renginiai vyksta ištisus metus skirtingose pasaulio šalyse. Kai kuriose parodose semtis žinių galima ištisą savaitę. Išskirtiniai gaminiai, naujausios tendencijos patrauks tiek eilinio lankytojo dėmesį, tiek gastronomijos guru. Nuo ekskliuzyvinių maisto produktų, tokių kaip triufeliai, iki šampano, aliejaus, vyno, šokolado ir dar daugelio kitų.

I dalis. Apie maisto parodas, vyksiančias ir vykstančias Baltijos šalyse

Spalis

„Tallin Foodfest“ (spalio 25–27 d., 2018 m.), Estija, Talinas.

Tarptautiniu mastu pripažintas prekybos galimybių šaltinis su maistu susijusioms pramonės šakoms. Tai – numeris 1 pramonės renginys Estijoje, kuriame dalyvauja ir svečiai iš užsienio – taip pat ir Lietuva. Paroda įtraukia tiek profesionalus, tiek ir vartotojus. Visi kviečiami ne tik susipažinti su naujais maisto produktais ir gėrimais, bet ir dalyvauti pristatymuose ir degustacijose. 2018 m. Estija švenčia nepriklausomybės šimtmetį, todėl šiais metais parodoje bus galima rasti šiai sukakčiai skirtų gaminių.

http://www.profexpo.ee/foodfest/

 

Lapkritis

„BAF Vilnius“ (lapkričio 8–10 d., 2018 m.), Lietuva, Vilnius.

Gurmaniškas maistas, delikatesai, gėrimai ir pakuočių dizainas. Parodoje dalyvauja ir svečiai iš užsienio. Renginio dalyviai – smulkaus ir vidutinio verslo maisto ir gėrimų gamintojai, taip pat – nedideli ūkiai, todėl tai – puiki proga įsigyti išskirtinės produkcijos tiesiai iš gamintojų. Baltijos šalių maisto parodoje – išskirtinis dėmesys pakuotės dizainui ir naujovėms. Stebins ir kulinarinė erdvė, kur galėsite gyvaistebėti šefų improvizacijas. Tą pačią savaitę vyks ir gastronomijos savaitė.

Šiemet parodoje dalyvauja apie 100 įmonių iš įvairių pasaulio šalių.

https://www.litexpo.lt/lt/parodos/baf-lt-2

 

„BALT Vilnius“ (lapkričio 8–10 d., 2018 m.) Lietuva, Vilnius.

„BaltShop. BaltHotel. BaltGastro“ – paroda, vykstanti kas antrus metus jau nuo 1994 metų, po vienu stogu suburia įmones, pristatančias pačius funkcionaliausius ir efektyviausius sprendimus, visą reikalingą informaciją ir aktualijas „HoReCa“ srities profesionalams ir specialistams. Šių metų parodos naujienos – konferencija „Pasaulinės svetingumo ir gastronomijos tendencijos“ ir apvalaus stalo diskusija „Profesinio mokymo įvaizdžio gerinimas“.

Didžiausioje parodoje HoReCa sektoriui – nuo naujos kartos energiją taupančios virtuvės įrangos iki ultragarso veikiamo virtuvinio peilio

https://www.litexpo.lt/lt/parodos/baltshop-balthotel-baltgastro-2018-

 

Balandis

„Tallinn coffee festival“ (balandžio 26–27 d., 2019 m.), Estija, Talinas.

Įvykis skirtas tiek profesionalams, tiek kavos entuziastams. Svečiai gali atrasti įvairių rūšių kavos pupeles, sužinoti informacijos apie paruošimo metodus ir reikalingą kavai ruošti įrangą. Parodoje ne vien tik kava, taip pat – arbatos, karšto šokolado, gatvės maisto ir vietinių kavinių.Dviejų dienų programa suburia kavos fanatikus, todėl nepraleiskite progos išgirsti aukščiausio lygio pranešėjų iš Estijos ir Europos.

http://tallinncoffeefestival.ee

 

Rugsėjis

„Riga Food“ (rugsėjo 4–7 d., 2019 m.), Latvija, Ryga.

Didžiausia Baltijos šalyse maisto paroda. Kasmetinis renginys nurodo maisto pramonės plėtros tendencijas, parodomos naujovės ir pristatomos rimtos įmonės. Čia atvykstama semtis naujų idėjų, paragauti naujų produktų, stebėti profesionalių šefų, konditerių ir barmenų turnyrų. Parodoje dalyvauja virš 700 parodos iš įvairių pasaulio šalių.

http://www.bt1.lv/rigafood/

 

Vynas ir viskis 

Spalis

„Šampano diena“ (spalis, 2019 m.), Lietuva, Vilnius.

Jeigu ne jūs į Šampanę, tai šampanas pas jus iš Šampanės. Šiais metais buvo surengta jau ketvirtoji  šampano paroda. Parodoje dalyvavo 18 šalies importuotojų, kurie pristatė 56 gamintojų daugiau nei 170 rūšių putojančio vyno. Didžioji dalis – šampanas, tačiau galimybė susipažinti su cava, franciacorta, prosecco, anglišku putojančiu vynu, Trento DOC, cremantu.

Paroda kasmet auga, o dalyviai specialiai iš vyndarių užsisako retesnių rūšių arba senesnių derlių šampano.

http://www.sampanodiena.lt/

 

Lapkritis

„Riga Wine & Champagne“ (lapkričio 21–24 d., 2018 m.), Latvija, Ryga.

Didžiausia šventė Baltijos šalyse dedikuota vynui ir šampanui. Keturios dienos išskirtinių renginių, viena jų – GALA vakarienė su vynų konkurso žiuri pirmininku. Jis itin žinoma asmenybė – Michael Schuster – legenda, turintis daugiau nei 30 metų eksperto patirtį, parašęs ne vieną knygą. Parodos metu bus atidaryta registracija į geriausio someljė pretendento rungtį. Tai – žinutė vyno ir šampano mėgėjams bei profesionalams, kad jie atvyktų į šią parodą, kuri yra mustkiekvieno gurmano sąraše.

http://www.rigawinechampagne.lv/en/festival/fall-2018

 

Vasaris

„Estonian Sommelier Association Wine Fair“ (nepaskelbta data), Estija, Talinas.

Paroda vyksta kas dvejus metus. Parodos dalyviai – ne tik vyno, alkoholinių gėrimų gamintojai, bet ir nealkoholinių gėrimų, gurmaniško maisto platintojai ir importuotojai. Nuo vietinių estų rankų darbo vyno, sidro iki svečių iš Graikijos, Vengrijos. Durys plačiai atvertos aukštosios klasės vynų žinovams ir ekspertams. Estijos someljė asociacijos vyno paroda yra didžiausias renginys Estijoje, kuris skirtas būtent minėtam gėrimui.

https://sommeljee.ee/en/

 

Kovas

 „Burbulu parade“ (nepaskelbta data), Latvija, Ryga.

Šampanas, putojantis vynas ir visa tai – nacionaliniame meno muziejuje. 2018 m. vyko jau šeštoji kasmetinė šampano šventė, kurioje susitiko gamintojai, ūkių savininkai, someljė ir kiti šio gėrimo entuziastai. Publikai pristatyta daugiau nei 100 šampano rūšių ir jo gamintojų – Franciacorta, Cava, Cap Classique, Cremant.

http://www.rigawinechampagne.lv/en/festival/history

 

„Baltic Somm Forum“ (nepaskelbta data), Latvija, Ryga.

Renginys skirtas Baltijos ir kitų pasaulio šalių someljė. Kas kartą forume vystomos vis kitos aktualios temos. 2018 m. rugsėjo mėnesį vykusiame forume buvo analizuojama vyno ir pinigų tema (wine + money). Forumo dalyviai pristatė pranešimus apie patrauklių ir pelningų vynų asortimentą. Pranešėjai – įžymūs ekspertai, tokie kaip Mark Andrew MW, Andreas Larsson, Billy Wagner, Raimonds Tomsons.

http://balticwinelists.eu/en/baltic-wine-list-awards/baltic-wine-forum-2018

Balandis

„Vilnius Whisky Festival 2018″ (balandžio 6 d., 2019 m.), Lietuva, Vilnius.

Didžiausia viskio paroda Baltijos šalyse.Po vienu stogu ji sukviečia viskio platintojus ir vartotojus. Šiais metais paroda vyks jau ketvirtą kartą. Į parodą kasmet atvyksta vis daugiau svečių iš viskio daryklų įvairiuose pasaulio kraštuose, todėl renginio lankytojai turi puikią galimybę susipažinti su jais bei paklausyti viskio istorijų iš pirmų lūpų.
Parodos tikslas yra kelti viskio vartojimo kultūrą Lietuvoje, gilinant vartotojų žinias apie šį gėrimą.

http://www.vilniuswhiskyfestival.lt/

Renginys FB.

Gegužė

„Vyno dienos“ (gegužės 3–4 d., 2019 m.), Lietuva, Vilnius.

15-oji vyno ir kitų įvairių gėrimų paroda, truksianti dvi dienas. Vyno dienos – pati didžiausia vyno paroda Baltijos šalyse. Čia susirenka gamintojai, importuotojai iš daugelio pasaulio šalių. Įvairiausi delikatesai, kurie puikiai tiks prie išsirinktų gėrimų, ir gaminiai iš stiklo bei krištolo. Lankytojai, užsukę į parodą, aptiks galybę rūšių vyno, turės galimybę juos degustuoti ir sudalyvauti seminaruose bei vyno spėjimo čempionate. 2018 m. vyno šventėje dalyvavo daugiau nei 400 vyno gamintojų.

http://vynodienos.lt/

Alus

Lapkritis

„VAF Beer Fest“ (gegužės 4-5 d., 2019 m.), Lietuva, Vilnius.

VAF (Vilniaus Alaus Festivalis) – didžiausia Lietuvoje nepriklausoma kraftinio alaus paroda, suburianti visus aludarius, craft kultūros entuziastus, pramogų sričių specialistus ir visus, besidominčius ar norinčius susipažinti su craft kultūra į dviejų dienų precedento neturintį renginį, sugrįžta!

Renginys FB.

Sausis

„Riga Craft Beer Weekend“ (lapkričio 30 d.-gruodžio 1d., 2018 m.), Latvija, Ryga.

Daugiau nei 60 kraftinio alaus gamintojų vienoje vietoje. Festivalis rengiamas iškart po Naujųjų sutikimo, kai dar visi atsipalaidavę ir mėgaujasi atostogų nuotaika.

Renginys FB.

Gegužė

„Tallinn Craft Beer Weekend“ (gegužės 4-5 d., 2019 m.), Estija, Talinas.

Tai didžiausias kraftinio alaus festivalis visame Baltijos regione. Šiais metais alaus šventė vyks jau 5-ąjį kartą.

Renginys FB.

 

Neradote savo mėgstamos ar organizuojamos parodos?

Rašykite mums: master@vmgmaster.lt