Top

Ryškiausios 2019 metų indų bei įrankių tendencijos

Tekstas: Augustė Aleknavičiūtė ir Urtė Mikelevičiūtė, nuotraukos: „Ambiente“

Ar teko girdėti apie „Ambiente“? Tai – valgomojo, virtuvės, namų apyvokos reikmenų, prabangos prekių, dovanų ir interjero dekoro detalių paroda, kurią būtų galima įvardyti kaip barometrą, atskleidžiantį ateities madas bei tendencijas.

Paroda vyksta vasario mėnesį (ateinančiais metais ji įvyks vasario 8–12 dienomis), daugelis naujų tendencijų būna paskelbiamos dar iki naujų metų. Būtent šį rudenį Lietuvą aplankęs „Ambiente“ direktorius Thomas Kastlas teigia, jog pagrindinė žinutė ir kryptis yra tvarumas, kuris išlieka aktualiausia tema. O žvelgiant siauriau, į tai, kas ant mūsų stalo atsiranda dar prieš patiekiant patiekalus, t. y. įrankius ir indus, ryškiausia tendencija išlieka juodi įrankiai, varis, bronza bei natūralūs sprendimai: marmuras, akmuo, molis…

„VMG Master“ susistemino ir paruošė 2019 metų ryškiausias indų bei įrankių stiliaus kryptis:

1. Retro sugrįžta: individualumas ir ekstravagancija

Retro mados tendencijų topuose karaliauja jau keletą metų, paskutiniais metais ši kryptis įžengė į interjerą, o dabar vis labiau ir labiau atkeliauja ant mūsų stalo. Ryškios spalvos, eklektiniai sprendimai, kontrastuojantys su grafiniais ir ne tik achromatiniais spalvų raštais.

2. Architektūriškos linijos ir minimalizmas

Neretai architektūriniai sprendimai tampa pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu visų tipu dizaineriams. Tad architektų darbų įkvėptos formos atsiranda įrankių bei indų formose. Jie tampa architektūriškai lakoniškų bei monumentalių formų.

3. Atsigręžimas į prigimtį, natūralius elementus

Vis daugiau atsigręžiame į savo prigimtį, natūralumą bei gamtos elementus. Kviečiame mažinti vartotojiškumą, daugiau dėmesio bei laiko skirti ritualams, meditacijai, savęs pažinimui, atsikvėpti nuo greito gyvenimo tempo. Šis judėjimas perteikiamas induose – gaminama iš natūralaus molio su stiklo glazūromis, formos tampa minkštesnės ir natūralesnės.

4. Spalvos tiesiai iš filmų ekranų ar paveikslų

Spalvų tendencijoms įtakos turėjo 2018 metų filmas „Vincent Love“. Spalvos lyg nužengusios iš van Gogo paveikslų: natūralios žalios atspalviai, mėlyna, ruda ir rusva.

Kitas filmas, kuris įkvėpė spalvų paletę – „Black Panther“. Gilūs juodos atspalviai, baklažanas kontrastuoja su sodrios raudonos ir geltonos tonais.

5. „Black is new… Black?“

Pastaraisiais metais juodi įrankiai tampa beveik tokie pat populiarūs, kaip ir sidabrinės spalvos. Spėjama, kad juoda gali tapti šio dešimtmečio sidabru?

Derinkite:

  • Juodą su baltu porcelianu
  • Juodą su pušies žalia
  • Juodą su linu
  • Juodą su balta staltiese

6. Kaprizingieji ir truputį futuristiški 2000-ieji grįžo

Praėjus 2000-ųjų blizgučių bumui, atrodė, kad jis dar ilgai ilgai mūsų neaplankys. Tačiau blizgučiai, perdėtosdetalės, atlaso blizgesys grįžta! Ir grįžta tiesiogiai, neįvilktas į jokį kitą rūbą. Įrankiai gaminami su perdėtai daug detalių, millennial pinkatspalviai bei blizgučiai blizgučiai ir blizgučiai.

7. Kiti metai mėlyni?

Ne paslaptis, jog Pantonepaletės ir metų spalva turi itin didelę įtaką įvairaus dizaino tendencijomis. Puikus pavyzdys buvo 2018-ųjų spalva – ultraviolet, pranokusi visus lūkesčius: ją matėme ant podiumo, balduose bei interjero sprendimuose.

8. Varis

Jeigu daug metų, t.y. labai daug metų sidabras buvo pagrindinė įrankių spalva, prie kurios prisijungė auksas, dabar visu pajėgumu jungiasi juoda spalva, tai šalia to įvardijama ir dar viena tendencija – varis, bronza. Įsigiję tokios spalvos įrankius, neprašausite taip pat.

Svarbu:

2020 metais „Ambiente“ atvers ir specialiai „HoReCa“ sektoriui skirtas zonos, nors ir dabar daugeliui restoranų verslo atstovų tai yra erdvė susipažinti su naujausiomis tendencijomis ir kurti ryšius.

Sekite „Ambiente“ Instagram: