Top

Kartais sėkmę gali atnešti tiesiog vienas patiekalas – apie „brownie“ iš Portugalijos

Tekstas: Laura Vanagaitė tiesiai iš Portugalijos, nuotraukos: „Bolinhos do Jorge“

Šis desertas yra vienas populiariausių pasaulyje. JAV jis pelnytai konkuruoja dėl populiariausio deserto titulo ir keliauja iš vienos šalies į kitą stebindamas savo skoniu. TOP pozicijas jam užleido net tradicinis bei visiems žinomas obuolių pyragas. Iš pirmo žvilgsnio jis atrodo gana paprastas, tačiau iš tikrųjų savyje slepia daugiau skonių negu bet kuris kitas desertas. Tai – drėgnasis šokoladinis pyragas, kitaip žinomas kaip „brownie“.

Tačiau Portugalijoje „brownie“ įgavo dar kitokį įvaizdį. Pakalbinome Portugalijoje įkurtos „Bolinhos do Jorge“ desertinės savininką bei konditerį Jorge Santos. Jis žymus tuo, jog savo klientams pateikia tokius šio deserto variantus, apie kuriuos nebuvo žinoma, o socialinių medijų fanainebuvo dar įamžinę.

Įsimylėjo Londone

Susidomėjimas desertų gamyba, kaip teigia Jorge, užgimė dar jam dirbant Londone. Šalia namų esanti kepykla, kurioje savininkė klientams siūlė įsigyti namuose gaminamus desertus, virto labiausiai Jorge lankoma vieta. Naminiai „brownie“, kuriuos jie gamino, tapo saldžia priklausomybe.

Grįžęs į Portugaliją, jis nusprendė surizikuoti ir 2017 metais atidarė savo nuosavą desertinę, kurioje pats gamina desertus bei eksperimentuoja. Nemenka atsakomybė, užkritusi ant pečių, privertė Jorge ieškoti būdų, kaip pritraukti klientus bei tuo pačiu išsiskirti iš Porte esančių kavinių. Beieškodamas desertų, jis prisiminė saldžiuosius „brownie“. Perskaitęs nemenkai receptų, jis atrado savą būdą, kaip pagaminti išskirtinį šokoladinį pyragą, kuris greitai tapo Porto žvaigžde.

TOP 5 BROWNIE

Įkūrėjas jau spėjo nustebinti klientus įvairiausiomis „brownie“ versijomis. Štai TOP 5 „brownie“ variantai:

  • RIEŠUTAI BEI ŠOKOLADAS.„Brownie“ su pistacijomis, migdolais, lazdynų riešutais. Būtent ši kombinacija labiausiai įsiminė klientams bei jų skonio receptoriams. Juk kaip galima neįsimylėti šokolado bei lazdynų riešutų draugystės?
  • VASAROS ŠOKOLADINIS SKONIS. „Brownie“ su šviežiomis braškėmis. Vos pagalvojus apie juodojo šokolado ir braškių derinį apima nesuvokiamas noras tai paragauti.
  • SVEIKUOLIŠKA NUODĖMĖ. „Brownie“ su riešutų sviestu. Juk svarbiausia balansas.
  • SALDUS KINO SEANSAS.„Brownie“ su kukurūzų spragėsiais. Modernus kino seanso užkandis jau čia!
  • RYTINIS UŽKANDIS.Sausi dribsniai yra pusryčių ženklas. Juk saldžiai pradėti dieną nėra nuodėmė. Pristatome „brownie“, dekoruotus saldžiais dribsniais.

Jorge yra pavyzdys mums visiems, kaip užsidegimas bei noras paversti savo svajones realybe yra aukščiau visko ir kad viskas yra įmanoma. Kuomet lankysitės Porte, nepamirškite apsilankyti „Bolinhos do Jorge“ kavinėje ir paragauti drėgno šokoladinio pyrago su kava.

Sekite „Bolinhos do Jorge“ Instagram: