Top

„Oktoberfest“ – didžiausias festivalis pasaulyje (pasižvalgykite, kaip išties turi būti švenčiamos šventės)

Tekstas ir nuotraukos: Eglė Tranaitė (Miunchenas)

Ką tik praūžė kasmet daugiau nei dvi rudens savaites trunkanti didžiausia ir garsiausia alaus šventė „Oktoberfest“, arba kaip vietiniai Miuncheno gyventojai vadina – „Wiesn“.

Festivalis, kurio tradicijos jau tęsiasi daugiau nei 200 metų, prasideda rugsėjo mėnesį, kai Miuncheno meras atkemša pirmąją statinę alaus ir sušunka „O’Zapft Is!“ (kas išvertus iš bavarų dialekto reiškia „atkimšta“). Miunchene tai turi ypatingą reikšmę – laikas linksmybėms ir šokiams.

Festivalio erdvėje, kuri siekia net 42 hektarus, yra 14 pagrindinių palapinių („Festzelt“), kurios talpina iki 11 000 žmonių viduje bei iki 4000 žmonių lauko terasose („Beer Garten“), ir 21 mažesnio dydžio palapinė. Kiekviena palapinė turi gyvosmuzikos grupę ir net savo stilistiką ar lankytoją. Vienos yra labiau žinomos dėl Miuncheno grietinėlės ir gourmet maisto, žymiausio aludario vardo, labiausiai turistų lankomos ar net jaunesnių lankytojų.

„Oktoberfest“ kasmet vidutiniškai sulaukia šešių milijonų lankytojų. kurių 20 % yra užsieniečiai. Per 16 festivalio dienų lankytojai suvartoja beveik septynis milijonus litrų alaus,suvalgo apie 120 jaučių, apie pusę milijono keptų viščiukų ir apie 50 veršelių.

Alaus festivalyje gali dalyvauti tik aludariai, esantys Miuncheno miesto ribose, ir tik tie, kurie atitinka „Bavarijos grynumo reikalavimus“ – alui gaminti galimi tik trys ingredientai: vanduo, salykliniai miežiai ir apyniai. Beje, alus, kuris gaminamas specialiai festivaliui, yra stipresnis ir siekia net 6 % alkoholio.