Top

Lankytinų parodų sąrašas (II dalis. Vynas Europoje)

Tekstas: Gondinga Kmieliauskaitė
*straipsnio turinys skirtas tik alkoholio verslo specialistams

Norinčių susitikti su vynų gamintojais, ekspertais ir nusipirkti geriausiųjų vynų apstu, todėl visoje Europoje vyksta itin daug parodų, kurios skirtos norintiems susipažinti su šio gėrimo kultūra. Nors pirmuoju smuiku groja minėtasis gėrimas, bet pristatomi ne tik vynai, o ir kiti aukščiausios klasės spiritiniai gėrimai, viskis, džinas ir kt. Parodose vyksta degustacijos, diskusijos, seminarai ir renginiai, aktualūs vynų mėgėjams, žinovams ir verslininkams. Taigi pats laikas pasižymėti kalendoriuje svarbiausias datas ir aplankyti bent vieną jų.

I dalis

Lankytinų parodų sąrašas vienoje vietoje (I dalis. Baltijos šalys)

II dalis. Vyno parodos

 Lapkritis

„Forum Vini Munich“ (lapkričio 9–11 d., 2018 m.), Vokietija, Miunchenas.

Vokietijos vyndariai bei gerai žinomi importuotojai savo produkciją pristato Miuncheno mugėje. Galėsite rasti daugiau nei 300 stendų iš viso pasaulio, atrasti naujos informacijos apie vynmedžius, sužinoti jų auginimo subtilybes bei nusipirkti jums labiausiai patikusį gėrimą.

https://www.forum-vini.de/en

 

„Sthlm Food &Wine“ (lapkričio 9–11 d., 2018 m.), Stokholmas, Švedija.

Daugiau nei vienas švedas iš trijų teigia, kad domisi vynu, ir pusė jų renkasi vyną iš smalsumo, o ne įpročio ar tradicijų. Parodoje – vynas iš skirtingų pasaulio šalių, čia jis dažnai derinamas su vietoje gaminamais užkandžiais. Tai – ne tik vyno, bet ir maisto bei virtuvės įrangos paroda. Visa Skandinavijos filosofija po vienu stogu.

https://www.sthlmfoodandwine.se/summary-in-english?sc_lang=en

 

„Salon des Vins des Vignerons Independants Paris“ (lapkričio 29 d.–gruodžio 2 d., 2018 m.), Prancūzija.

Nepriklausomos Prancūzijos vyndarių sąjungos paroda. Daugelis šioje parodoje dalyvaujančių vyndarių verslą įkūrė su savo šeimos nariais ir perduoda žinias iš kartos į kartą.

https://www.vigneron-independant.com/

 

Sausis

 

„Wine Professional“ (sausio 7–9 d., 2019 m.), Amsterdamas, Olandija.

Ne tik aukščiausio lygio rūšiniai vynai, bet ir maisto gaminimo sesijos su geriausiais šalies šefais, užkandžių ragavimas, šimtai austrių, omarų bei sūrių. Didžioji parodos dalis skiriama vynui, tačiau rasite ir kitų spiritinių gėrimų.

https://www.wine-professional.nl/

 

„Bellavita Expo“ (sausio 7–9 d., 2019 m.), Amsterdamas, Olandija.

Didžiausia itališkų gėrimų ir maisto paroda, vykstanti Beniliukso šalyse. Naujausios gastronominės tendencijos – tiesiai iš italų lūpų. TOP šefai ir someljė, kurie apjungia visus Italijos regionus.

http://www.bellavita.com/

 

„Enolitech“ (sausio 30–vasario 1 d., 2019 m.), Verona, Italija.

Visas dėmesys skiriamas visai technologinei tiekimo grandinei nuo vynuogių auginimo, vyno gaminimo ir produktų pristatymo bei importavimo. Šis renginys skirtas tiems, kuriuos domina vyno gaminimo proceso subtilybės. Be vynų sektoriaus rasite ir aliejaus spaudyklų bei alaus daryklų atstovus.

https://www.enolitech.it/en/

 

Vasaris

 

„Salon Des Vins De Loire“ (vasario 4–5 d., 2019 m.), Prancūzija.

Tai – ne tik vyno paroda. Čia galėsite laiką leisti ne vien tik salėje, kurioje pristatomi vynai bei jų rūšys, čia – kur kas daugiau pramogų : vyno forumas, master class, o savo dvidešimtmetį „Anjou“ vyndariai siūlo švęsti degustuojant senąjį derlių nuo 1996 m. iki 2011 m.

https://www.salondesvinsdeloire.com

 

„Vinisud Paris“ (vasario 11–13 d., 2019 m.), Paryžius, Prancūzija.

2 tūkstančiai parodos dalyvių ir daugiau nei 25 tūkstančiai lankytojų. Tai – didžiulė paroda, kurią kiekvienas someljė ar vyno žinovas privalo aplankyti. Siekis – skatinti ir pristatyti vyno ir vynuogių augintojų unikalumą bei įvairovę, taip pat – suburti didžiausią gamintojų ir pirkėjų auditoriją.

 

https://www.vinisud.com/fr/

 

„Golositalia & Aliment & Equipment“ (vasario 23–26 d., 2019 m.), Brescia, Italija.

Parodos dalyvių tikslas – užtikrinti sąžiningą tiekimą, atrasti tiesioginį ryšį su užsakovais ir plėsti verslo ryšių ratą. Paroda suskirstyta į atskiras erdves: mažmeninės prekybos plotas su maistu, vynas, alus, organinių bei veganiškų, be glitimo produktų zona. Lankytojai galės atrasti ne tik tinkamiausius tiekėjus savo verslui, susipažinti su profesionalia įranga, bet išgirsti profesionalų sukauptas naujienas iš jų pačių.

https://www.golositalia.it/en/

 

Kovas

 

„Buonvivere“ (kovo 1–3 d., 2019 m.), Piacenza, Italija.

Dauguma produktų – vietinės kilmės, tačiau kiekvienas gamintojas užtikrina jų kokybę. Natūralūs ir išskirtiniai Piacenzo mieste gimę produktai. Šiuo renginiu siekiama sustiprinti ir skatinti Italijos maisto ir vyno kultūras iš įvairių Italijos teritorijos dalių. Paroda skirta tiems, kurie vertina išskirtinės klasės gaminius.

http://www.buonvivere.info/

 

„Olivtech“ (kovo 1–3 d., 2019 m.), Izmiras, Turkija.

Prancūzijos gamintojų vyną nukonkuruoti būtų sunku. Praplėsti akiratį ir domėtis ne tik tuo, kas vyksta elitinių vynų gamintojų rate, bet ir už jų ribų, yra labai naudinga sekant vyno tendencijas. Renginyje pirmenybė suteikiame alyvuogėms ir alyvuogių aliejui, tačiau kiekvienais metais paroda papildoma naujomis produktų linijomis, o vynas tokioje parodoje tikrai nėra paskutinis sąrašo eilėje.

http://olivtech.izfas.com.tr/home

 

„International Bulk Wine and Spirits Show. London“ (kovo 11–12 d., 2019 m.), Londonas, Anglija.

Paroda skirta tikriems vyno, gėrimų profesionalams bei vyndariams, alaus darykloms, distiliavimo gamykloms, importuotojams, platintojams. Įžvalgos ir patirtis apie tai, kaip vyno ir spiritinių gėrimų sektorius gali padėti augti savo prekės ženklo ir firminių produktų verslo spektrui.

https://ibwsshowuk.com/

 

„Prowein. Düsseldorf“ (kovo 17–19 d., 2019 m.), Diuseldorfas, Vokietija.

Pirmaujanti vyno ir spiritinių gėrimų paroda visame pasaulyje. Čia susirenka didžiausių pramonės atstovų specialistai iš vynuogininkystės, gamybos, prekybos ir kulinarijos. Dalyviai net iš 64 pasaulio šalių. „Prowein“ forumas su gėrimų ekspertais, degustavimo zona, šampano loungezona,  biovynas ir ekologija vyno ūkyje, dėmesys pakuotėms bei dizainui.

https://www.prowein.com/

 

„Expovina Primavera. Zürich“ (kovo 28 d.–balandžio 4 d., 2019 m.), Ciurichas, Šveicarija.

Daugiau nei 2 tūkstančiai vynų iš įvairių šalių ir regionų. Visi vynai kruopščiai atrinkti ir didžioji dauguma jų parinkti pagal aukščiausius vyno ekspertų balus.

https://www.expovina.ch/expovina-wyschiff/willkommen/

 

Balandis

 

„Vinitaly. Verona“ (balandžio 7–10 d., 2019 m.), Verona, Italija.

Kiekvienais metais 4 tūkstančiai dalyvių iš viso pasaulio siekia pateikti savo TOP produkciją. Keturias dienas vykstanti vyno šventė su geriausiais vyno ekspertais. Įspūdinga konferencijų ir seminarų programa, apžvalgos apie vyną įvairiuose Italijos regionuose ir kitos aktualijos, kurios atskleidžia vyndarystės verslo ateities iššūkius ir perspektyvas.

https://www.vinitaly.com/en/

 

Gegužė

 

„Badische Weinmesse“ (gegužės 4–5 d., 2019 m.), Ofenburgas, Vokietija.

„Die Badische“ reiškia vyną, spiritinius gėrimus ir gurmaniškus produktus, kurie kilę iš Badeno. Badenas yra piečiausias ir trečias pagal dydį Vokietijos vyno regionas. Šio regiono vynas iš „Pinot Noir“ vynuogių derliaus vis dar išlieka dėmesio centre parodos metu. Daugiau nei 1100 vynų, parodos lankytojų dialogai su vyno srities žinovais, degustacijos ir kitų gėrimų kultūros atskleidimas.

https://www.die-badische.de/

 

„Bellavita Expo“ (gegužės 7–9 d., 2019 m.), Varšuva, Lenkija.

Italijos virtuvė – gilios tradicijos, skaniausias maistas ir vynas, kuris neabejotinai yra šios šalies populiariausias gėrimas. Tai – puikiausia galimybė vykti susipažinti su skirtingais Italijos regionais ir jų produktais bei vynais. Ši paroda – tarptautinė ir pati didžiausia itališkos gastrokultūros renginys Lenkijoje.

http://www.bellavita.com/gb/warsaw

 

„Vinexpo. Bordeaux“ (gegužės 13–18 d., 2019 m.), Bordo, Prancūzija.

Visame pasaulyje pripažinta vyno ir spiritinių gėrimų paroda. Net keturios dienos susitikimų, atradimų ir naujų galimybių tarp pagrindinių vyno sektoriaus veikėjų iš viso pasaulio. Čia rasite 2400 vyno verslo atstovų, gausite konsultacijas apie vyno rūsius, importą, eksportą, susitiksite su mažmeninio vyno gamintojais.

http://www.vinexpobordeaux.com/?lang=en

 

„London wine fair“ (gegužės 20–22 d., 2019 m.), Londonas, Anglija.

Nesvarbu, ar esate someljė, ar tik parodos eksponatų pirkėjas. Daugiau nei 14 000 vynų iš 32 šalių, sėkmingai padalyti į tam skirtas sritis, tokias kaip „ Champagne live“, „Education zone“ ar net „VIP zone“ ir dar daugelį kitų. Šioje parodoje bus pristatytos vyno ir spiritinių gėrimų tendencijos ateinantiems 12 mėnesių.

https://www.londonwinefair.com/

 

„Grand Prix Vinex“ (gegužės 25–26 d., 2019 m. ), Brno, Čekija.

Rengiamas jau tradicija tapęs „Grand Prix Vinex“ prestižinis tarptautinis vyno konkursas, kuris yra vienas svarbiausių Čekijos Respublikoje. Jo tikslas – įvertinti geriausius Europos ir pasaulio vynus iš Centrinio Europos regiono bei suteikti aukštos kvalifikacijos įvertinimą. Vynus vertins žinomų vyno degustatorių komitetas, o lankytojams bus suteikta proga padegustuoti beveik 500 vynų.

http://www.tofairs.com/expo.php?fair=102081

 

Birželis

 

„Bellavitta Expo“ (birželio 17–18 d., 2019 m.), Londonas, Anglija.

Vynas ir sūris – tradicinis derinys gastrokultūroje, bet renginyje rasite ne vien tik tai. Paroda tarptautinė ir itin gausi itališkais gaminiais, nes jos metu pristatomi geriausi itališki patiekalai ir gėrimai. Parodoje vyks seminarai ir debatai, o „Michelin“ žvaigždes turintys šefai rodys savo sugebėjimus demonstracijose. Someljė turės galimybę pademonstruoti savo įgūdžius bei žinias apie  Italijos vynų ir servisą „Bellavita Best UK Sommelier“ kategorijoje.

http://www.bellavita.com/gb/london

 

Spalis

 

„Wine & Food / Viini ja ruoka“ (spalio 25–28 d., 2019 m.), Helsinkis, Suomija.

Laukiamiausia vyno bei maisto produktų paroda Helsinkyje, nes tai – skaniausias ir didžiausias renginys Suomijoje. Parodoje – vyno paskaitų salė, kurioje bus skaitomi pranešimai ir vyks degustacijos. Delikatesų derinimo subtilybės ir išskirtiniai skoniai nukels jus ne tik į Čilės vyno ūkius, bet ir į atokiausius pasaulio kampelius, tokius kaip Naujoji Zelandija.

https://viiniruoka.fi/

 

„Indagra“ (spalio 31 d.–lapkričio 4 d., 2019 m.), Bukareštas, Rumunija.

Svarbiausias agrokultūros renginys Rumunijoje. Parodos lankytojams pristatoma naujausia įranga, technologijos, pakuotės vynui ir net cheminiai produktai vynuogininkystei. Seminarai ir diskusijos apie alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų sektorių.

https://www.indagra.ro/en/