Top

Veltui primiršta, tačiau itin paklausi arbatinės koncepcija

Tekstas: vmgonline.lt, nuotraukos: „Chaika“

Ar žinote tą nedidukę sostinės senamiesčio Totorių gatvės mediniame namuke įsikūrusią kavinę „Chaika“? Kur daiktai prikeliami antram gyvenimui, arbatą galima siurbčioti iš senovinių darželio ar mokyklos valgyklą primenančių stiklinių, o veganiškų desertų spalvos bei skoniai tokie, kad atsispirti tikrai sunku.

Dažniausiai visuomet užpildyta „Chaika“ žengia dar vieną žingsnį – duris atvers antroji ir gerokai erdvesnė „Chaikos“ versija Pylimo gatvėje. Naujoji „Chaika“ vienu stogu dalysis su klubu „Paviljonas“.

Kaip pasakoja Adomas Dzedulionis, vienas šios vietos įkūrėjų, mintis apie dar vieną kavinę galvoje sukosi jau kurį laiką. „Mūsų Totorių gatvės „Chaikutėje“ labai mažai vietos ir labai liūdna matyti, kad specialiai pas mus atėję žmonės neranda vietos ir turi išeiti. Ypač šaltuoju metų laiku, kai nebelieka galimybės prisėsti lauke. Naujoje vietoje svečiai gales laiką leisti ir terasoje“, – sako pašnekovas.

Pasak Adomo, kurdami naują erdvę, nepamiršo toliau plėtoti ir antram gyvenimui prikeltų daiktų idėjos: „Tokia mintis kilo jau labai seniai. Tiesiog aplink tiek daug visokiausių daiktų, iš kurių, įdėjus šiek tiek vaizduotės ir darbo, galima sukurti įvairiausių dalykų. Mėgstame vintažinius daiktus, netikėtus interjero sprendimus ir ypatingai apšvietimą, tad kaip ir senojoje, taip ir naujojoje kavinėje rasite ne vieną perdarytą šviečiančią detalę.“

„Planuodami naujas vietas, jau kurį laiką stengiamės išgryninti tokius interjero principus, kad naujos kavinės, nors ir kitokios, būtų lengvai identifikuojamos kaip „Chaika“. Naujoje vietoje tikrai rasite jaukumą, perdarytų daiktų, ryškių spalvų ir, norėčiau taip galvoti, su niekuo nesupainiojamą atmosferą“, – viliasi Adomas.

Meniu, bent jau kol kas, išlaikys senosios kavinės kryptį: čia bus galima rasti įvairių veganiškų desertų, kelių skirtingų variacijų karštų „Panini“ sumuštinių, didelį rinktinių arbatų pasirinkimą, šviežiai skrudintos „Crooked Nose& Coffee stories“ kavos bei kitų natūraliai gaminamų karštų bei šaltų gėrimų.

Naujosios vietos adresas: Pylimo g. 21B, Vilnius.

Sekite jį čia: 

„Chaika“