Top

5 Porto kavos vietos, kurias turėtų sekti kiekvienas kavos gerbėjas

Tekstas: Laura Vanagaitė (Porto)

Kava Portugalijoje yra tikriausiai vietiniams svarbiau negu vanduo iš pat ryto. Vos pravėrus namų duris galima užuosti šalia esančios kavinukės šviežiai pagamintą kavą.

Porto mieste tikriausiai jau būtų sunku ir suskaičiuoti, kiek yra naujų kavos vietų ir kaip jos patiekimas tapo tam tikra būtinybe instagramo sekėjams. Juk šiomis dienomis nepamatyti kavos nuotraukos socialiniuose tinkluose yra tiesiog neįmanoma. Štai pateikiame penkias kavos vietas, kurios kviečia pažinti dar neatrastą kavos šalį Porte.

Neapsigaukite kukliu, industrinio stiliaus kavinės įvaizdžiu. Nusidriekusi eilė, laukianti vietos prisėsti šioje kavinėje, aiškiai nurodo, jog tai yra must vieta kavos gerbėjams. Procesas vyksta paprastai: užsisakoma kava bei nusakomas jos dydis. Prieš pat jus yra pagaminama šviežiai skrudinta kava.

Trumpa istorija apie patį ženklą: viskas prasidėjo 2014-aisiais su idėja pardavinėti kavą sunkvežimyje ir neįprastose vietose. Nuo kavos gaminimo garaže iki šiandien turimų kelių kavos vietų Porte praėjo nemažai laiko, o kavos gurmanai jau spėjo praminti šią vietą roasters-garage.

Vos įžengus į šią vietą galima pasimesti. Tai – galerija, meno parduotuvė ar kavinė? Atsakymas paprastas: viskas viename. Juk gerti ką tik šviežiai skrudintą kavą, vartyti naujausius dizaino katalogus bei apžiūrinėti tuo metu vykstančią parodą yra kiekvieno kavos fanosvajonė.

  • Calma (šviežiai skrudintos kavos vieta)

Pavadinimas išduoda pagrindinį kavos poveikį – atsipalaidavimas. Jauki atmosfera, ką tik šviežiai pagaminta kava ir įspūdingame buvusiame operos pastate įkurta kavinė Porto centre leidžia ir kviečia atsipalaiduoti su kavos puodeliu rankoje.

 

Žaismingu pavadinimu bei šviežia kava ši vieta kviečia visus, norinčius trumpam apsilankyti bei padegustuoti pagamintą kavą. Jaukumas yra svarbiausia, o meno kūriniais dekoruotos sienos perteikia menišką atmosferą. Čia būtina ragauti avocado toast, nes jie tiesiog nepamirštamo skonio.

Įspėjame, čia kavos teks palaukti. Tačiau ne veltui. Šviežiai pagaminta kava bei galimybė pasimėgauti vėlyvaisiais pusryčiais yra to verta. Juk kava su ką tik iškeptais blynais dera, ar ne?